Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Eksperymentuj.Odkrywaj.Działaj.Bądź jak Maria!

Utworzono dnia 08.03.2017
Czcionka:

Spotkanie, którego główną bohaterką była dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, Maria Skłodowska Curie odbyło się 1 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach z filią w Klenicy. Wzięło w nim udział siedmioro dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, działającej pod opieką Pani Barbary Obacz. Zaciekawione, pełne entuzjazmu dzieci, chętnie uczestniczyły w zabawach i doświadczeniach, mających na celu pobudzenie ich wyobraźni, a może nawet pasji.
Na początku dzieci wraz z Panią oglądały przygotowaną prezentację multimedialną, dotyczącą wybitnej Polki, która dzięki swojemu geniuszowi, zamiłowaniu i inteligencji znana jest na całym świecie. Slajdy dotyczyły życia zawodowego, prestiżowych nagród, które zdobyła, ciekawostek z jej życia oraz rodziny, męża Piotra oraz córek, Ewy i Ireny. 
Uczniowie z podziwem zareagowali na wiadomość, że Maria Skłodowska Curie prowadziła do-świadczenia z pierwiastkami, które zrewolucjonizowały świat nauki. Pozytywne nastawienie młodego pokolenia do fenomenalnej rodaczki nasiliło się również, podczas słuchania o tym, że była nie tylko genialnym naukowcem, ale także świetną mamą. Dowodzą tego wybitne osiągnięcie jej córek, zwłaszcza Ireny, która idąc w ślady rodziców otrzymała Nagrodę Nobla. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książki „Idol. Maria Skłodowska Curie” Justyny Styszyńskiej, oraz wykonywały zawarte w niej eksperymenty i polecenia. Najchętniej uczniowie rysowali i wyklejali z materiałów znajdujących się w lekturze o Marii. 
Mimo młodego wieku uczestników zajęć, każde z podziwem wypowiadało się o niezwykłej kobie-cie, którą była Maria Skłodowska Curie. Zajęcia zakończyły się w miłej atmosferze skromnym, słodkim poczęstunkiem.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 14

W tym miesiącu: 55

W poprzednim miesiącu: 50

Wszystkich: 1726

Podziękowanie dla Swiss Krono