Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OgólnopolskaTydzień Bibliotek za nami!

Utworzono dnia 25.05.2017
Czcionka:

W dniach od 8-15 maja w całej Polsce trwał XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka .Oczywiście” W ramach tego Tygodnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach oraz jej filii w Klenicy odbywały się serie spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Poniedziałek i wtorek upłynął pod hasłem:
„Cała Gmina czyta dzieciom” 
W przedszkolach w Bojadłach oraz Klenicy odbyły się spotkania, na których znane osoby z naszej Gminy czytały dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" z podziałem na role. 
Środa z Marią Polską Noblistką
Uczniowie kl.V Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach wraz z wychowawczynią Panią Anną Cieślik na spotkaniu w Bibliotece wysłuchali książki pt. "Idol". Następnie robiliśmy eksperymenty chemiczne. W grupach rysowaliśmy laboratorium chemiczne XXI wieku.

DKK dla Dorosłych z wizytą w Górzykowie
Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych mieli przyjemność poznać piękne lecz nieodległe okolice. W Górzykowie byliśmy gośćmi Pani Sołtys Bożeny Bykowskiej. Nasz Przewodnik zabrał nas nad Obrzycę, następnie zwiedziliśmy niewielką Galerię z miejscowym rękodziełem. Następnie trafiliśmy do piwniczki, gdzie wśród zapachu ziół piliśmy pyszną herbatkę z miętą i imbirem. Mogliśmy także skosztować wspaniałych konfitur własnego wyrobu. Następnym etapem naszej wycieczki był pobyt w "Winnym Dworku". Mogliśmy zobaczyć prawdziwą winnicę, oraz zwiedzić wozownię. Na koniec zwiedziliśmy Świetlicę Gminną w której dzieje się wiele ciakawych spotkań dla mieszkańców Gminy.
Górzykowo jest wspaniałe. Serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie. 
"Mądre Bajki w Bibliotece"
Dzieci w Bibliotekach w Bojadłach i Klenicy wysłuchały bajek, a następnie wykonały ilustracje do usłyszanych tekstów.
Piątek Dzień Bibliotekarza
W miłym towarzystwie Bibliotekarzy, członków DKK dla Dorosłych, "Babskich Wtorków" spotkaliśmy się przy kawie i pysznym torcie aby wspólnie świętować ten szczególny dzień.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 14

W tym miesiącu: 55

W poprzednim miesiącu: 50

Wszystkich: 1726

Podziękowanie dla Swiss Krono